Home Kwaliteitsbeeld 2025 Samenwerkingsverbanden Bethanië

Samenwerkingsverbanden Bethanië

- Kwaliteitsbeeld 2025 Bethanië -

 

Dit overzicht geeft een impressie van de vele partijen waar Bethanië mee samenwerkt. We pretenderen niet volledig te zijn. 
 

Samenwerkingsverbanden zorg en welzijn

  • Het hospice is lid van het regionaal Netwerk Palliatieve zorg regio Gelderse Vallei. 
  • Het hospice is lid van Associatie Hospicezorg Nederland.
  • Daarnaast werkt het hospice samen met de Nederlandse Patiëntenvereniging rond vrijwilligers. 
  • Ketenzorg Dementie Gelderse Vallei. In 2025 is er een verkort dementiemaatwerktraject geweest voor het netwerk ketenzorg Gelderse vallei. Binnen dit maatwerktraject hebben we met de verschillende vertegenwoordigers van zowel formele als informele zorg bekeken, wat elkaar bindt en op welke plekken we het netwerk nog verder kunnen ontwikkelen. Ook hebben we in het netwerk dementie Gelderse vallei besloten het netwerk anders vorm te geven. Door deze nieuwe indeling is het mogelijk om laagdrempeliger buiten de gemeentegrenzen te werken met bijvoorbeeld het netwerk in Veenendaal. Hierdoor versterken we de dementiezorg voor de inwoners van de Gelderse vallei.
  • Regionaal Platform VVT Foodvalley; een netwerk van 23 zorgorganisaties die zich samen inzetten voor toegankelijke, betaalbare en toekomstbestendige ouderenzorg. 
  • Er zijn diverse lerende netwerken actief, bijvoorbeeld op het gebied van kwaliteit of personeel.
  • Bethanië werkt samen met organisaties met behulp van ZorgDomein, een onafhankelijk digitaal platform. Middels ZorgDomein kunnen artsen digitaal en beveiligd verwijzingen doen en laboratoriumaanvragen sturen naar zorginstellingen en zo de best mogelijke zorg regelen voor hun patiënten. Via ZorgDomein bieden organisaties zoals het ziekenhuis Gelderse Vallei ook cliënten voor de thuiszorg, de langdurige zorg en het hospice aan.
  • De locatiemanager van Wicherumloo neemt deel aan een door Malkander georganiseerde netwerkbijeenkomst met andere zorgorganisaties, casemanagers en afgevaardigden vanuit de kerken. De welzijnsmedewerker van Wicherumloo heeft direct contact met Malkander om af te stemmen welke activiteiten voor ouderen in Wekerom georganiseerd worden. 
  • Er is een samenwerking tussen Bethanië en Bestuur Stichting Wicherumloo.
  • Bethanië werkt voor de extramurale zorg in SDO samen met vaste huisartsen. Ook bij het hospice wordt samengewerkt met vaste huisartsen. Daarnaast zijn er cliënten die eigen huisartsen behouden.
  • Voor ouderen met een Wlz-indicatie heeft Bethanië contacten met zorgkantoor Menzis, voor wijkverpleging en het hospice met meerdere zorgverzekeraars. Voor thuisondersteuning, begeleiding, dagbesteding WMO werkt Bethanië samen met gemeente Ede. 
  • We participeren in het operationele regionale Netwerk Nachtzorg Gelderse Vallei ten behoeve van de bereikbaarheid en beschikbaarheid van acute wijkverpleegkundige nachtzorg. 
  • Wij werken inzake hygiëne en infectiepreventie samen met een Deskundige Infectiepreventie.
  • Voor begeleiding bij specialistische wondzorg, werken wij samen met Icare.
  • Met Opella werken we samen inzake inzet SO en verpleegkundig specialist. In 2025 hebben we ook afspraken gemaakt over de inzet van een longverpleegkundige waar nodig. 
  • Waardigheid en Trots voor de Toekomst: ook in 2025 kregen we ondersteuning van een coach bij het proces informele zorg.
  • Welzijn Wicherumloo onderhoudt contacten met het Kulturhus voor een goede samenwerking. Er zijn activiteiten voor ouderen opgezet in het Kulturhus waar bewoners van Wicherumloo en dorpsgenoten aan kunnen deelnemen. 
  • Welzijnsmedewerkers hebben verschillende samenwerkingspartners gesproken op een netwerkbijeenkomst van het ENVO (Edes Netwerk Vrijwillige Ondersteuning).
  • CCE, Centrum voor consultatie en expertise, ondersteunt bij casuïstiek wat om meer reflectie vraagt. 
  • Met betrekking tot hygiëne en infectiepreventie werken wij samen met een deskundige infectiepreventie, Nicole Kiefte van het bedrijf Kiefte en Krooshof. 
  • Op verzoek van Monuta Ede heeft teamleider hospice voor de tweede keer deelgenomen aan een informatieavond. Dit om bekendheid te geven wat het hospice doet en om zichtbaar te maken wat we kunnen betekenen voor mensen in de terminale fase.
 

Samenwerkingsverbanden onderwijs

Wij hechten veel waarde aan samenwerking met onderwijs en opleidingsinstituten:
Op het christelijk loopbaanevent zijn wij met de opleidingsmogelijkheden van Bethanië vertegenwoordigd geweest. Dit event is een landelijk initiatief van werkgevers om mensen die denken aan een carrièreswitch of zij die genoodzaakt zijn zich om te scholen te enthousiasmeren voor hun werkveld.
Wij werken samen met het opleidingsinstituut Zorg & Werk Academy. 
De teamleider van de thuiszorg is naar het Hoornbeeck College in Amersfoort geweest om informatie te geven over Bethanië en om het aanbod van Bethanië voor zij-instromers te delen met de aanwezigen.
De Werkplaats Sociaal Domein Gelderse Vallei is een regionaal samenwerkingsverband tussen hogescholen, gemeenten, zorg- en welzijnspartners, sociaal ondernemers en burgers. Het doel is om de samenwerking tussen zorg en sociaal domein te verbeteren door bestaande kennis te delen en nieuwe praktijkkennis te ontwikkelen. De werkplaats richt zich op projecten rondom mantelzorg, ouderen en informele zorg, met als focus netwerksamenwerking. Resultaten worden regionaal en landelijk gedeeld via leerateliers, publicaties en gratis toegankelijke workshops. De samenwerking met de vertegenwoordiger van het lectoraat en de werkplaats Sociaal Domein is geïntensiveerd rond de voorbereidingen voor de training ‘Dialogisch Samenwerken’. 
Bethanië heeft een samenwerkingsverband met Hoornbeeck College Apeldoorn en Hoornbeeck College Amersfoort. Deze samenwerking levert meer naamsbekendheid op voor beide partijen en levert continuïteit op het gebied van scholing en stages. Daarnaast verzorgt het Hoornbeeck College jaarlijks een scholingsmoment voor zorgprofessionals binnen Bethanië.
Het hospice werkt samen met Dandelion voor scholingen.
We werken samen met de CHE onder andere in verband met het gedachtegoed Dialogisch samenwerken.
Er zijn contacten met het Ichthus College om lessen te verzorgen voor leerlingen met profiel zorg en welzijn. 
Er zijn contacten met de Jacobus Fruytier Scholengemeenschap voor stagiaires vanuit het Praktijkonderwijs en entree.
Leerlingen vanuit de Meerwaarde in Barneveld lopen bij ons stage. 
 

Samenwerkingsverbanden overige

  • In 2025 zijn door onze afdeling P&O de banden met WZW (werkgeversvereniging van zorg- en welzijnsorganisaties) verder aangehaald om de samenwerking en de ontwikkelingen in de regio te versterken. 
  • We werken veel samen met netwerken van diverse kerkelijke gemeentes, bijvoorbeeld voor het zoeken van vrijwilligers. 
  • Goede Zorg Proef Je ondersteunt onder andere zorginstellingen in de transitie naar een gezond en duurzaam voedingsaanbod met onder andere een lerend netwerk. Samen maken we gezonde en duurzame voeding in de zorg de norm.